Poliüretan Köpük Ankara Atermit ve Trapez Sac İzolasyonu

Poliüretan Köpük Ankara Atermit ve Trapez Sac İzolasyonu

Poliüretan Köpük Ankara Atermit ve Trapez Sac İzolasyonu

Atermit sac ve Trapez sac uygulamaları tesis çatılarına yapılmaktadır. Geleneksel kiremit sisteminin yerini alan ve taşıyıcı sistemi çelik ya da prefabrike beton olan yerlerde tercih edilir. Fabrika, spor tesisleri, şantiye binaları, silolar gibi alanların çatılarında kullanılmaktadır. Sızdırmalara karşı bindirme tekniği ile montajı yapılmaktadır. Metal içerikli malzeme oldukları için ısı iletimi hat safhadadır. Tesislerin ısı yalıtımını sağlamak için Atermit ve Trapez sac tavan tesislere Poliüretan ısı yalıtımı uygulanması sayesinde enerji tasarrufu sağlanabilmektedir. Poliüretan ısı yalıtım uygulamaları sprey püskürtme yöntemi ile yapılarak tüm yüzeyin etkili bir şekilde poliüretan kaplaması yapılmaktadır. Bu sayede ısı yalıtımı maksimum seviyede sağlanmakta ve amaçlanan ısı yalıtım değerleri karşılanabilmektedir.

 Poliüretan sprey püskürtme yönteminde malzeme uygulama yüzeyi üzerinde kürlendiği için yüzeye ek bir malzemeye gerek duymadan tam olarak tutunmaktadır. Bu sayede ters yüzeylerde de kolayca uygulanmaktadır. Atermit ve Trapez sac çatılara içten ve dıştan uygulanabilir. Belirli bir seviyede su yalıtımı da sağladığı için geleneksek çatı kaplama yöntemlerine göre daha fazla fayda sağlamaktadır. Uzun moleküler bağlar kuran yapısı sayesinde oldukça esnek ve dayanıklı yapısı zaman içerisinde maruz kalacağı etkilere rağmen özelliğini kaybetmeden ısı yalıtımını etkili bir şekilde sağlamasına olanak sunmaktadır. Özellikle içten uygulamalarda sprey püskürtme yöntemi uygulama yapılmasını oldukça kolaylaştırmaktadır. Çatı ucu gibi dar alanlara bile püskürtme yöntemi ile kolayca uygulama yapılabilmektedir.

 Poliüretan sprey püskürtme tekniği ile uygulandığı için yüzeyde kürlenir ve yekpare bir yapı elde edilir. Yekpare yapıda olmasının en büyük avantajı ise ek yerleri gibi sebeplerle ısı köprüsü oluşmasına imkan vermemesidir. Tam yüzey kaplaması yapılarak maksimum verim elde edilmektedir. Özellikle büyük tesislerde belirli bir oranda ses yalıtımı da sağladığı için tesis içerisindeki yankılanma ve gürültü yayılımını yavaşlatmaktadır. İzolem ile yapılan poliüretan ısı yalıtım uygulamaları en etkili verecek teknikler ile gerçekleştirilmekte ve tüm ısı köprüsü ihtimalleri ortadan kaldırılmaktadır. Uzun yıllar yıpranmadan ve özelliğini kaybetmeden kullanılabilir olması ve bakım gerektirmemesi sayesinde de maliyet zaman kapsamında değerlendirildiğinde en uygun fiyatlı ısı yalıtım malzemesidir.

whatsapp