Poliüretan Köpük Ankara Bodrum İzolasyonu

Poliüretan Köpük Ankara Bodrum İzolasyonu

Poliüretan Köpük Ankara Bodrum İzolasyonu

Poliüretan Köpük Ankara Bodrum ve garaj tavanları da binalarda çatılar gibi enerji kaybına neden olan alanlardır. Bu yüzden etkili bir ısı yalıtımı yapılması gerekmektedir. En etkili ısı yalıtım yöntemi ise Sprey Poliüretan köpük kaplama yöntemidir. Poliüretan malzemesi Diizosiyanatın yalıtım özelliği katan bir poliolle kimyasal tepkimesi ile elde edilmektedir. Isı yalıtımında kullanılan poliüretan malzemesinin kabarması gerekir. Bu sayede gözenekli bir yapıya kavuşur ve en etkili ısı yalıtımını sağlar. Sprey püskürtme yönteminde poliüretan uygulandığı yüzeye tam yapışmakta ve uygulandıktan sonra saniyeleri içerisinde köpürerek kürlenmektedir.  İzolem poliüretan köpük kaplaması garaj ve bodrum tavanlarına yapıldığında üzerindeki dairenin zeminden soğuğa maruz kalmasını engellemekte ve dairelerin daha az enerji ile ısınmasını sağlamaktadır.

Poliüretan sprey uygulaması kaplama işlemlerinin çok hızlı bir şekilde yapılmasını sağlar. Hızlı kaplama yararının dışında sprey yönteminde poliüretan kaplamada ek yeri oluşmaz ve ısı kaybının önüne tamamen geçilmesi sağlanır. Maksimum ısı yalıtımında en etkili teknoloji şu an için poliüretan kaplama yöntemidir. Kimya sanayi tarafından geliştirilen etkili yöntemdir. Isı yalıtımı ve uzun kullanım ömrü sayesinde en ekonomik çözümü sunmaktadır. Bir kere uygulandıktan sonra yıllarca ısı yalıtımı konusunda endişe etmenize gerek kalmamaktadır. Isı yalıtımı etkisinin yanında sağladığı diğer faydalardan yazımızın devamında bahsedeceğiz. Farklı katkıları ile birçok kaplama malzemesinin verdiği faydayı tek başına vermesi ile de tercih edilmesine sebep olmaktadır.

Bodrum ve garaj tavanlarına sprey poliüretan kaplama uygulaması yapıldığında en ince noktaya kadar etkili uygulama yapılabilmektedir. Ek yeri oluşturmadığı için ek yeri ve kolon bölgelerinde ısı köprüsü oluşumuna sebebiyet vermez. Poliüretan malzemesi ses ve su yalıtımına da belirli ölçüde katkı sağlamaktadır. Uzun moleküler bağları sayesinde suyun sızmasına engel olur ve ek bir fayda sağlamış olur. Köpüren ve gözenekli yapısı ses titreşimlerini belirli ölçüde emerek gürültü yayılımını azaltır. Tamamen su ve ses geçirmez olmasa bile ısı yalıtımının yanında sağladığı bu fayda geleneksel yöntemlere göre çok daha kullanışlı hale gelmesini sağlamaktadır. Bakım gerektirmeden ters tavan bölgelerinde yıllarca ısı yalıtımınızı en verimli şekilde sağlamaktadır.

DETAYLI BİLGİ İÇİN: 0543 474 2118

whatsapp