Poliüretan Köpük Ankara Mandıra Yalıtımı

Poliüretan Köpük Ankara Mandıra Yalıtımı

Poliüretan Köpük Ankara Mandıra Yalıtımı

Poliüretan Köpük Ankara, mandıra, ahır ve çiftlik gibi hayvanların barındığı tesislerde hayvanlardan istenilen verimin alınması için vücut sıcaklıklarına uygun ideal hava şartlarının sağlanması gerekmektedir. Endüstriyel ahır yapıları genellikle çelik konstrüksiyon ve sac panel tavanlardan imal edilmektedir. Maliyet ve üretim kolaylığı ile bu yöntem tercih edilse de metalin ısı iletim hızı sebebi ile bu tesislerde sıcaklık kontrolü oldukça zor olmaktadır. Bu yüzden etkili bir ısı yalıtım uygulaması yapılması gerekmektedir. Etkili ısı yalıtım uygulaması da ancak Poliüretan köpük kaplama ile sağlanabilmektedir. Sprey poliüretan köpük en gelişmiş ısı yalıtım malzemesidir. Düşük ısı yalıtım katsayısı sayesinde ısı iletimini önemli ölçüde engeller. Uygulamadan gelen avantajları sayesinde de en etkili ısı yalıtımı ancak poliüretan ile sağlanabilmektedir.

 Poliüretan köpük sprey uygulamasında malzeme uygulama yüzeyine yüksek tazyik ile püskürtülmekte ve yüzeyde kürlenmektedir. Bu sayede ek bir yapıştırıcı gerekmeksizin yüzeye yapışmaktadır. Yüksek yapışma kabiliyeti sayesinde ters tavan uygulaması yapılmasına olanak sağlamaktadır. Ters tavan kaplamaları ahır içerisindeki terleme sorununu engellemektedir. Ahırlar içerinde terleme ve buna bağlı küf oluşumu gibi sorunlar hayvanların sağlığını olumsuz etkilemekte ve hasta olmalarına sebep olabilmektedir. Bunun önüne geçebilmek için ısı yalıtımında poliüretan köpük kullanılması gerekir. Tüm metal yüzeyin kaplanması sayesinde en ufak bir ısı köprüsü kalmamaktadır. Böylece hayvanlarınız için ideal ısı ortamını daha kolay oluşturabilir ve muhafaza edebilirsiniz. Isı düzeyi daha az enerji harcanarak kontrol altında tutulabilir. 

 Sprey Poliüretan köpük kaplama yöntemi eksiz bir yalıtım kaplaması oluşturduğu için tüm ısı köprüleri yıkılmakta ve ısı kaçışına sebep olabilecek hiçbir nokta kalmamaktadır. Hayvanlarınızın en yüksek verimde gelişmesi için ideal hava koşullarını sağlamanıza yardımcı olan poliüretan köpük malzemesi çift komponentli bir elastomerdir. Yani kullanım ömrü çok uzundur. Tesisiniz ayakta olduğu sürece ısı yalıtımınızı sağlayacak bir yöntemdir. Bakım gerektirmeyen özelliği sayesinde zaman fiyat ekseninde değerlendirildiğinde en etkili ısı yalıtım çözümüdür. İzolem ısı yalıtım ekibi profesyonel takım arkadaşları ile günde 500 m2 den fazla bir alana köpük kaplama işlemlerini gerçekleştirmektedir. Hızlı kaplama imkanı sayesinde tesisiniz çok kısa bir sürede ısı yalıtım işlemi tamamlanmış olur.

whatsapp