Poliüretan Köpük Dış Cephe Yalıtımı

Poliüretan Köpük Dış Cephe Yalıtımı

Poliüretan Köpük Dış Cephe Yalıtımı

Poliüretan Köpük Ankara, Bina dış cephelerinde özellikle toprakla temas eden yüzeylerin hem su yalıtımı ankara hem de ısı yalıtımı ankara yapılmalıdır. Çünkü nemli toprak serin olduğunda yapı içerisindeki ısıyı emmekte ve yapı içerisinde sıcaklığın muhafazası için daha fazla enerji tüketilmesine sebep olmaktadır. Dış duvarlar ısının kontrolsüz bir şekilde yayıldığı noktalardır. Bu yüzden poliüretan köpük ankara kaplaması yapılarak ısı yayılımı %90 lara kadar engellenebilmektedir. Ankara Isı yalıtımında dünya üzerindeki en iyi madde olması sebebi ile ısı yalıtımının en verimli şeklidir. Dış cephe ankara köpük kaplamasının avantajları yazımızın ilerleyen kısımlarında bahsedeceğiz. Uygulama yöntemi ve avantajlarını ayrı ayrı gösterdiğimizde siz de poliüretan köpük kaplamanın en etkili ısı yalıtım yöntemi olduğuna ikna olacaksınız. 

 Poliüretan köpük kaplama ankara işlemleri sprey püskürtme ankara yöntemi ile yapılmaktadır. İki bileşenli poliüretan köpüğü ankara oluşturan malzemeler yüksek basınçta sıcak hortumlar ile püskürtme tabancasından aynı anda yüzeye uygulanmaktadır. Bu sayede malzeme yüzeyde kürlenerek ek bir yapıştırıcıya gerek duymadan yüzeye sıkıca tutunur. Mekanik bağlantıya gerek duymadığı için yapı üzerinde dübel açmaya gerek kalmaz ve bu sayede yapının sağlamlığına zarar verilmemiş olur. Su ile temasta bozulmadığı ve yüzeyden ayrılmadığı için dış cephede güvenle kullanılabilir. Yapı ömrü kadar kullanım ömrüne sahiptir. Özelliğini kaybetmeden yıllarca ısı yalıtımı sağlar. Geleneksel yöntemlerde iskele kurarak ulaşılamayan kör yapı noktalarına püskürtme yöntemi ile kolayca ulaşılmakta ve ısı köprüleri tamamen ortadan kaldırılarak maksimum ısı yalıtımı sağlanmaktadır.

 Poliüretan köpüğün avantajlarına geçecek olursak yüksek yapışma özelliğinden başlayabiliriz. Bu özellik sayesinde mekanik bağlantı gerektirmeden kolayca yapı yüzeylerine uygulanır. Yüzeyde kürlenme özelliği sayesinde ek yeri olmaz ve ısı köprüleri tamamen ortadan kalkar. Dünya üzerindeki en yüksek ısı yalıtım özelliği olan yalıtım malzemesi olduğu için en yüksek verimi sunar. Yapı ömrü boyunca kullanım ömrüne sahip olduğu için daha zaman fiyat değerlendirmesinde en uygun çözümdür. Poliüretan dış cephe kaplama uygulamaları profesyonel ekipler tarafından yapıldığında tam koruma sağlar. Hızlı uygulanma özelliği sayesinde günde 750 m2 kadar alanın kaplama işlemini yapmaya imkan sunar. İzolem poliüretan kaplama yöntemleri ile ilgili sizin merak ettiğiniz hususları firmamıza sorabilirsiniz.

whatsapp