Proje Detay

Proje Bilgileri

Yer: Ostim / Yenimahalle / ANKARA
Tarih 20-12-2020
Kategori TAMAMLANAN PROJELER

POLİÜRETAN KÖPÜK ANKARA ÇATI - TAVAN VE DUVAR İZOLASYONU

Poliüretan Köpük Ankara Tavan Ve Duvar İzolasyonu Poliüretan malzemesi Diizosiyonatın poliolle kimyasal tepkimesi sonucu elde edilen bir elastomerdir. Uzun moleküler bağlar oluşturması sayesinde hayatımızda birçok farklı alanda kullanılmaktadır. Poliüretan malzemesi suni deri yapımında tutunda ısı yalıtım işlemlerine kadar birçok farklı alanda hayatımızın içindedir. Evlerimizde en çok ihtiyaç duyduğumuz ısı yalıtımını en etkili sağlayan malzemedir. Dünya üzerinde üretilmiş ısı geçirgenliği en düşük malzemedir. Kolay uygulanabilirliği sayesinde tavan ve duvarları ısı yalıtımında kullanılmaktadır. Isı yalıtımının istenilen düzeye gelmesi için kat kat uygulanarak gerekli kalınlık elde edilmektedir. Poliüretan kaplama işlemlerinde en etkili ve yaygın yöntem sprey püskürtme yöntemidir. Yazımızın devamında uygulama yöntemi ile ilgili detaylı bilgiyi bulacaksınız.  Ankara Poliüretan Köpük, poliüretan köpük ankara, sprey poliüretan ankara, ankara poliüretan, poliüretan ankara, poliüretan sprey köpük ankara, #Poliüretan köpük ankara, poliüretan köpük ankara, çatı ankara, #sprey poliüretan, #poliüretan ankara, #çatı yalıtımı ankara, #köpük yalıtımı ankara  

Yazımız içerisinde sprey püskürtme yönteminden ve avantajlarından bahsedeceğiz demiştik. Sprey püskürtme yöntemi poliüretan malzemeyi üretecek olan kimyasal bileşenleri püskürtme tabancasına ayrı kanallarla gelmesi ve püskürtme esnasında birleşmesi sağlanarak yüzeyde kürlenmesini sağlar. Yüzeyde kürlenme hem yüzeye yapışma açısında hem de ek yeri oluşturmaması açısından büyük bir avantajdır ve yalıtımın verimini artırmaktadır. Belirli oranlarda su ve ses yalıtımına da katkı sağladığı için tüm diğer ısı yalıtım yöntemlerinin önüne geçmektedir. Poliüretan duvar kaplama işlemleri sayesinde yapı ısı alışverişi kesilmektedir. Duvar kaplama işlemleri dıştan ve içten yapılabilmektedir. Tüm bina kaplaması yapılabildiği gibi sadece tek bir daireye içten kaplama yapılmasına da imkan sağlanabilmektedir. Poliüretan köpük kaplama zaman maliyet olarak değerlendirildiğinde en uygun ısı yalıtım uygulamasıdır.

İZO-POL YALITIM , sprey poliüretan kaplama işlemi sayesinde ısı yalıtımı konusunda bir daha endişe duymayacak şekilde halledebilirsiniz. Sprey poliüretan yönteminde malzeme uygulama yüzeyinde kürlenmektedir. Bunun en büyük faydalarından birisi ek bir yapıştırıcıya ihtiyaç duymadan yüzeyle tamamen birleşmesidir. Ayrıca sprey püskürtme yöntemi ile uygulandığında poliüretan malzemesi ek yeri oluşturmaz ve yekpare yapısı ile ısı köprülerinin oluşmasını engeller. Duvar ve tavanlara yapılan köpük kaplama sayesinde yapının içerisindeki ısının kaçması engellenmektedir. Yapının ısı teması kesildiği için içerideki sıcaklık seviyesinin muhafaza edilmesi kolaylaşır. Gerek dış ortamın sıcağından korumada gerekse de dış ortam soğuğundan korunmada etkilidir. Dış ortam sıcağından korunma özellikle soğuk hava tesisleri için olmazsa olmaz bir ihtiyaçtır.

 

 

 

 

 

 

whatsapp